Неотел


  • Адреса: бул.К.Ј.Питу 15
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7501 км
  • Локација: зградата на Неоком, нова железничка

  • Телефон 2: 02 5511111
  • Факс: 02 5511102
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1395909269_72.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

НЕОТЕЛ ДОО е телекомуникациски оператор основан во 2004 година од страна на НЕОКОМ АД. На пазарот нуди широк спектар на услуги од областа на телекомуникациите, како: широкопојасен интернет пристап, телефонија, меѓународни и национални изнајмени линии, хостирање, колокација на опрема итн.

НЕОТЕЛ е единствениот WiMAX оператор во Македонија кој располага со сопствена инфраструктура.
Следејќи го развојот на технологијата, НЕОТЕЛ редовно ги унапредува своите услуги и ги прави достапни за поголемиот дел од граѓаните на Р. Македонија.

Покрај стандардните телекомуникациски услуги за интернет пристап и фиксна телефонија, WiMAX мрежата на НЕОТЕЛ нуди и преносен интернет пристап преку USB модем кој овозможува користење на интернет конекцијата секаде каде што има покриеност со сигнал.

Освен WiMAX мрежата, која овозможува безжичен интернет со голема брзина, НЕОТЕЛ располага со развиена оптичка мрежа која е во постојана надоградба и проширување. На места каде што не располага со оптичка врска, постои можност за користење услуги преку радио-мрежа која обезбедува безжично поврзување со висок квалитет.

НЕОТЕЛ како интернет провајдер преку сопствената оптичка мрежа располага со повеќе меѓународни интерконекции и е независен на пазарот во однос на интернет капацитетите.

Портфолио на услуги:
•Широкопојасен интернет пристап
•Симетричен интернет пристап
•Изнајмени линии
•Меѓународно поврзување
•Фиксна телефонија
•Хостирање и регистрација на домен
•Колокација
повеќе
Цена со ДДВ:1.290 ден.

Оптички интернет + neoTV - Trio Fib ...

Цена со ДДВ:1.490 ден.

Оптички интернет + neoTV - neoTrio ...

Цена со ДДВ:1.990 ден.

Оптички интернет + neoTV - neoTrio ...

Цена со ДДВ:2.590 ден.

Оптички интернет + neoTV - neoTrio ...

Цена со ДДВ:2.390 ден.

Оптички интернет - Fiber 300 на 2 г ...

Цена со ДДВ:1.790 ден.

Оптички интернет - Fiber 100 на 2 г ...

Цена со ДДВ:1.090 ден.

Оптички интернет - Fiber 50 на 2 го ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи