МГ Фибер оптика


  • Адреса: М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 149/1 лок 1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7496 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1573721602_55.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

MG Fiber Optika дооел. е основана 2010 година. во Скопје. Нејзината основна цел е да пружи подршка и сервис за фибер-оптички мрежи, како логистика на територијата на цела држава. Исто така нуди решенија, комплет изведба и имплементација на пасивни и активни уреди. Сплајсувањето, Мерењето, Тестирањето на фибероптичката инфраструктура го вршиме со инструменти кои се викоко софистицирани и произведени од водечки светски брендови. Исто така тимовите кои работат се сертифицирани, ги пратат светските трендови и новитети во оваа технологија и имаат долгогодишно искуство.

MG Fiber Optika во моментов се јавува како логистичка подршка и надворешен соработник на повеќе компании кои ги користат нашите услуги:

- Сплајсување фузионо и механички
- Мерење OTDR, power meter и TX-RX
- Тестирање VFL
- Изградба на FTTH
- Одржување
- Лоцирање и отстранување на проблем во мрежа...

Техничка подршка
Нудиме техничка подршка за вашата инфраструктура.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка



Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи