Месер Вардар Техногас

Плаќање со кредитни картички

  • Адреса: Индустриска зона исток б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7505 км
  • Локација: После Перо Наков, патот кој води до Кванташки, после А1 Телевизија, право па лево, има ознаки

  • Телефон 2: 071 211696
  • Факс: 02 2549108
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/82e25db3dedbed12db41a3432efdb3c8.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

MESSER е име на германска компанија кое повеќе од 111 години се поврзува со индустриски гасови.

Messer Group произведува и ги снабдува своите купувачи со:
• кислород
• азот
• аргон
• јаглеродендиоксид
• водород
• хелиум
• CO2
• Сув мраз
• N20
• Ацетилен
• Фреон
• Медицинска опрема
• инертни гасови за заварување
• специјални гасови
• гасови за медицинска употреба како и широк спектар на гасни смеши

Месер Вардар Техногас е формирана 1997 год. како фирма ќерка на Messer Group. Во моментов располагаме со погон за производство на јаглероден диоксид лоциран во Меџитлија- Битола, и полнилници за кислород, за јаглродендиоксид, за азот, за аргон и гасни смеши лоцирани во Скопје. Покрај останатата палета на производи и опрема за гасови со која располагаме, произведуваме и сув мраз.

Месер Вардар Техногас има продажни места ширум Македонија - во Куманово, Крива Паланка, Свети Николе, Кочани, Струмица, Гевгелија, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола, Охрид, Кичево, Гостивар и Тетово.

За повеќе информации посетете ја нашата web-страна: www.messer.com.mk

повеќе
Цена со ДДВ:2.360 ден.

Хелиум

Цена со ДДВ:120 ден.

Сув мраз


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи