Медидент


  • Адреса: с.Челопек
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7476 км

  • Телефон 2: 070 209075
  • Факс: 044 457537
  • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 21:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1643015429_89.png?t=true&w=300&h=300


Медидент е основан и започна со работа во раните 90-ти години и е една од првите здравствени амбуланти во Полог. Здравствената клиника МЕДИДЕНТ е напреден модерен центар кој нуди услуги од општа медицина и стоматологија, дијагноза и третман. Медидент е опремен со најнова опрема за дијагностицирање на сите видови болести, најефективната опрема и технологија на нашето време кои се на услуга на нашите пациенти. Услугите што може да се добијат во Медидент се:

-Општа медицина;
-Семејство и специјалност;
-Лабораторија за анализа;
-Општа и специјалистичка стоматологија;
-Стоматолошка лабораторија;

НАШИТЕ УСЛУГИ

Протетика

Има за цел да ги замени забите кои недостасуваат од вродениот период или кои се отстранети од различни здравствени причини. Оваа дисциплина ги задоволува изгубените функционални, естетски и фонетски потреби... Прочитај повеќе

Ортодонција

Станува збор за специјализација на стоматологијата која се занимава со дијагноза, превенција и корекција на погрешно поставени заби и вилици и неправилни каснувања. Можам да ја третирам и модификацијата ... Прочитај повеќе

Импланти

Имплантот е медицински уред произведен за да ја замени биолошката структура која недостасува, да ја поддржи оштетената биолошка структура или да ја поправи постоечката биолошка структура.

Ендодонција

Третманот на коренскиот канал е секвенца на третмани за инфицираната пулпа на забот што има за цел да резултира со елиминирање на инфекцијата и заштита на деконтаминираниот заб од идна микробна инвазија.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи