Македонски Медиа Сервис ММС


  • Адреса: 5-та Партиска конференција б.б.
  • Место: Штип
  • Оддалеченст: ≈7567 км

  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1623400180_34.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Македонски Медиа Сервис е трговско друштво основано во 2008 година и е сопственик на веб страната https://mms.mk/. Македонски Медиа Сервис е ќерка фирма на ГБЦ Комуникации како и националното радио Канал 77.

Основна дејност на Македонски Медиа Сервис е продукција на мултимедијални содржини, кои се објавуваат преку основниот информативен портал https://mms.mk. Овие содржини се наменети за широката публика и медиумите кои ќе користат сервис.

Македонски Медиа Сервис има тенденција 80 % од пласираните содржини да бидат од своја сопствена продукција, а останите 20% да се добиваат преку соработкa со останати релевантни медуими од Македонија и регионот, со кои имаме потпишано договори за меѓусебно преземање на содржини. Најголем предизвик на Македонски Медиа Сервис се истражувачките стории,кои можат да придонесат кон подобрување на општествените случувања во Македонија и да бидат коректор на власта.

Македонски Медиа Сервис има вработено 8 редовно вработени луѓе (уредник,новинари и IT) коишто секојдневно продуцираат авторски текстови од инфоративен и забавен карактер и се грижат за непречено функционирање и работата на порталот .

Македонски Медиа Сервис е член на профисионалното здружение ИАБ, член на Совет за етика во медиумите на Република Македонија(СЕММ) и потписник на декларацијата за почитување на авторските и сродни. Деловната политика на ММС е да ги почитува сите законски и професионални норми во медиумите додека новинарите од нашата редакција се членови на Здружението на новинари на Република Македонија(ЗНМ).

Македонски Медиа Сервис официјално се мери преку новиот мерач на Ипсос, Дотметрикс кој ќе биде официјален мерач на онлајн медиумите во Македонија признат од медиумите, маркетинг агенциите и огласувачите.

Сите деловни и високо професионални организации и институции, вклучувајќи и маркетинг и ПР агенции агенции, кои што се стремат кон високи стандарди и професионализација на медиумите, транспарентност на сопственоста и поддршка на професионалното новинарство,очекуваме да ја поддржат работата и директната соработка.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи