Кобил

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Новачки пат б.б.
  • Место: Битола
  • Оддалеченст: ≈7556 км

  • Телефон 2: 075 281678
  • Факс: 047 225354
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1633091996_26.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Кобил e компанија која своите операции ги базира на современи инженерски методи за најефикасно искористување на просторот и енергијата, нудејќи инженеринг и изведба на челични конструкции, енергетски ефикасни термоизолациони панели, типски објекти и преносливи контејнери за времено сместување или времени канцеларии.

Кобил Дооел, ценејќи ја потребата на пазарот за флексибилност во својата понуда, нуди и изработка на разни метални делови како сталажи за индустриско или промотивно складирање од пластифициран, поцинкуван или нерѓосувачки челик, разни видови на диспензери, како и останати метални делови по нарачка.

Услуги:
Покрај производството кое го нудиме, ние на нашите клиенти им ги нудуме следните услуги:
• НОВО електрохемиско цинкување на метали
• Електростатско пластифицирање на метални делови
• Услуги за CNC сечење и обработка на метал, дрво или пластика
• Услуги со автокранови и логистика, располагаме со кранови со капацитет од 15т, 35т, 75т и 90т, како и корпи за подигнување на работници
• Набавка и транспорт на метални полиуретански панели и панели со изолација од минерална волна, со докажан и сертифициран квалитет

• К-Панел за кровови, внатрешно преградување и фасади
Потребно Ви е решение за кров, внатрешно преградување или изведба на фасада, брзо, лесно и ефикасно со најдобри изолациони својстава? Искористете го К-панелот, заштетедете на простор, време и енергија. Нашите панели одлично се вклопуваат во стари или нови објекти. Ние го имаме решението за кровот, фасадата или внатрешното преградување. Нашите панели се пласираат со EPS, XPS, PUR, PIR или изолација со минерална волна. Нашите производни програми се комплетни и ги нудат сите потребни профили и спојни материјали. НОВО, 3D декоративни термоизолациони панели одлични за фасади и уредување на внатрешниот простор.

• Типски објекти
Нашите типски објекти се одлични за домување или како викендици. Системот е флексибилен, за сечиј вкус и буџет. Нашиот систем нуди изведба на класични модели на објекти, па се до модернистички или минималистички стилови на архитектура. Удобноста и комфорот ние не ја гледаме само во пригоден распоред, туку и во заштедата на енергија, заштедата во одржување на објектите, како и сигурноста и пристапноста која Кобил куќите ја нудат.

Кобил Дооел во своето 26 годишно постоење, се разви во компанија која е лесно прилагодлива кон барањата на своите ценети клиенти. Катадневно инвестира во опрема и технологии кои нудат широк дијапазон на производи изработени од метал како:
• Изведба на челични конструкции
• Изведба на лимарски и кровопокривачки работи
• Изработка на специјализирани сталажи и делови за извршување на производни процеси
• Изработка на метален инвентар, по порачка за разни индустрии или други намени
• Изработка на разни помагала, приправи и додатоци на машини


повеќе
Цена со ДДВ:Побарај цена

Монтажнa куќa

Цена со ДДВ:Побарај цена

Монтажнa куќa

Цена со ДДВ:Побарај цена

K-termo panel d=100mm


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи