Картел

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Илинденска 298
  • Место: Гостивар
  • Оддалеченст: ≈7476 км
  • Локација: На влез на Гостивар

  • Телефон 2: 070 215035
  • Факс: 042 215035
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1556019925_25.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Галвазирани делови од челик /BS EN 14195

Со задоволство можеме да потврдиме дека ESP гипс картон опсегот на профили се произведени во согласност со BS EN 14159:2005 е европски стандард за производство на Метални компоненти за рамки за гипсени картон системи кој го замени со BS 7364, и се снабдени со CE ознака CE како детално.

1.Изработка на полуфабрикати

Ние сме во можност да изработуваме метални носечки монтажни профили како што се: UD, CD, UW, и др. Во различни димезии
Елементи и држачи на спуштени плафони

2.Аавтоматска линија за отсекување лим

Во разни широчини поудобниот материјал е лим со дебелина на фи=0,3% 2мм, во котур со широчина до 1250мм. И тежина на котурот до 10 тона.Лимовите кои се сечат можат да видат во следниве типови: пластифициарни,починковано и топло велани. На оваа автомматска линија СПИТЕР, може да се припремат лимови од сите погоре наведени квалитети и дебеличини во различни широчини на траките и различни должини на истите се до комплетно сечење на котурот во траки,наменети на пазарот како полуфабриканти а во се спрема барањата на нашите ценети потрошувачи.
Готовите исечени траки,која засебно на крај е уредено.

3.Автоматка линија за производство на хоризонтални олуци
На оваа линија изработуваме хоризонтални олуци опд пластифициран и поцинкован лим со дебелина со фи=0,4% 0,8мм, со стандардно развиена ширина од 312,5мм во сите бои и со стандардни должини 4м2,6м2,8м2 па и погтолеми и нестандардни должини во зависност од барањата на купувачот.

4.Автоматска линија за производство на вертикални олуци
Изработка на вертикални олуци се изведува по автоматска постапка од пластифициран и поцинкуван лим со дебелина од фи=0,4% 0,8мм, развиена ширина од 312,5 мм и пречник на олукот од фи=92,5, во сите бои и стандардни должини од 4м2,6м2,8м2 како и нестандардни должини према потребите на клиентот.

5.Автоматска производна линија за изработка на трапезни профилирани покривни и фасадни лимови
Производството се одвива со пластифицирани и поцинкловани лимови со дебелина од фи=0,4-0,88мм и развиена широчина од 1250мм со стандарден профил и активна покривна површина од 1м2 и со неопределена должина т.е. должини кои би ги побарувал купувачот.
Во склоп на оваа автоматска поседуваме и преса на која изработуваме покривни самари со истиот профил на лимот кој го произведуваме со активна покривна поврѓина од 1м2 и со соодветен начин на поставениот кров.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи