Интек Глобал Солутионс


 • Место: Скопје


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1634820962_01.gif?t=true&w=300&h=300


  Фото и видео галерија

  Компанијата е основана во 2014 година, како целосно приватна (семејна) компанија на Ванчоски Игор.

  Идеја

  Идејата, на почетокот, беше да се дејствува и да се обезбедат комплетни решенија во областа на индустриската техника, но контактите и позитивното искуство во индустријата како и нивните барања за конкретни услуги нè наведуваат да се СПЕЦИЈАЛИЗИРАМЕ САМО во секторот за надземни кранови.

  Интек Глобал Солушнс опфаќа повеќе од 70% од пазарот на индустриски дигалки во земјата, обезбедување различни услуги, без разлика дали станува збор за резервни делови, одржување, модернизации, нова опрема за кран, итн.

  Нашите меѓународни партнери се компании кои произведуваат OEM делови за водечки брендови во индустријата за дигалки.

  Ние сме горди и за нашата соработка со Кито Јапонија, производителот на веројатно најдобрите (бр. 1) синџир дигалки во светот, Konecranes Финска, водечки производител на челични дигалки за јажиња и неговиот бренд Power SWF Krantechnik GmbH, радио ARC системи за далечинско управување, како и ByCarpel Италија.

  Предизвик

  Модернизациите на крановите се наш предизвик и ни даваат најголемо задоволство во бизнисот, иако тие се стандардно многу комплицирани затоа што во ваков вид проекти треба да ја споиме новата софистицирана опрема со старата, постоечка опрема на крановите што се веќе инсталирани во фабриките.

  Ние секогаш обезбедуваме услуги и испорачуваме повеќе од она што сме го договориле, бидејќи работиме со страст, ја сакаме нашата работа и силно веруваме во ТОП-квалитетот на нашите производи и нашите услуги. Ние не правиме компромиси, ние се стремиме кон совршенство!
  повеќе

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи