ИЦС Груп - продажен салон

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Илинден 160
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7496 км

  • Телефон 2: 076 344728
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00
    Саб од 09:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1652703183_08.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

ИЦС ГРУП ДОО е овластен партнер за Македонија на водечки светскиот бренд за HVAC системи - DAIKIN од Јапонија.

Како проектанско - изведбена фирма ИЦС ГРУП нуди:
- Проектирање и изведба на енергетско - ефикасни системи за греење, ладење и вентилација
- Техничко-консултантски услуги, надзор и ревизија
- Автоматизација и контрола на HVAC системи и комплетни ВМЅ решенија.
- Редовно одржување и сервисирање на опремата за греење, ладење и вентилација.

ИЦС ГРУП имплементира системи кои се современи технолошки, ефикасни и еколошки решенија за многу резиденцијални, комерцијални и индустриски објекти, преставени преку палетата производи од DAIKIN.
• VRV системи
• Чилери- водено ладени топлински пумпи
• Геотермални топлински пумпи
• Вентилоконвектори во сите изведби
• Клима комори
• Daikin Alterma -инвертерски топлински пумпи
• Сплит и мулти сплит инвертер клима уреди
• Прочистувачи на воздух
• Опрема за автоматска регулација

СЕРТИФИКАТИ И ЛИЦЕНЦИ
• HOME C°MFORT EXPERT е престижно признание кое DAIKIN го доделува на своите најдобри партнери – дистрибутери во една држава. Ова е знак кој може да го поседува само онаа компанија која има најголемо искуство со производите на DAIKIN.
Партнерите кои DAIKIN ги одбира како дел од оваа програма, претходно се ставени на повеќе годишна анализа и истите треба да имаат поминато низа долготрајни селeкции, да располагаат со големо искуство, екипираност и беспрекорно познавање од производите и технологии на DAIKIN.

• ЛИЦЕНЦА Б - ИЦС ГРУП е специјализирана и лиценцирана за изведување на градби од втора категорија, со лиценца издадена од министерството за транспорт и врски на Република Македонија.

• Овластувања А и Б - Инженерите вработени во ИЦС ГРУП располагаат со овластувања А и Б за проектирање, изведба, надзор и ревизија.

• ИСО 9001-2004 - користење на системи за менаџирање со квалитетот на работењето - ИСО 14001 - 2008.
-Користење на системот за управување со околината.

• ИЦС ГРУП во своето работење соработува и имплементира производи и од останативе европски производители на HVAC–опрема: SABIANA, CLINT, DYNAIR–Италија, KLIMA OPREMA, PROKLIMA–Хрватска и др.
повеќе
20%заштеда
Цена со ДДВ:247.800 ден.198.240 ден.

Daikin ALTHERMA 3 - топлотна пумпа

15%заштеда
Цена со ДДВ:33.900 ден.28.815 ден.

Daikin прочистувач на воздух -MC55W

10%заштеда
Цена со ДДВ:115.266 ден.103.739 ден.

DAIKIN инвертер клима Perfera FVXM- ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:49.900 ден.44.910 ден.

DAIKIN инвертер клима SENSIRA FTXC- ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:56.800 ден.51.120 ден.

DAIKIN инвертер SENSIRA FTXF35A +RX ...

15%заштеда
Цена со ДДВ:44.900 ден.38.165 ден.

Daikin прочистувач на воздух и овла ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:31.500 ден.28.350 ден.

Daikin прочистувач на воздух -MC55W

10%заштеда
Цена со ДДВ:37.900 ден.34.110 ден.

Daikin прочистувач на воздух и овла ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:49.900 ден.44.910 ден.

Daikin new SENSIRA FTXC-35/RXC-35 и ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:67.900 ден.61.110 ден.

Daikin SENSIRA FTXF-42/RXF-42 инвер ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:78.900 ден.71.010 ден.

Daikin SENSIRA FTXF-50/RXF-50 инвер ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:105.516 ден.94.964 ден.

DAIKIN INVERTER клима уред - EMURA ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:58.900 ден.53.010 ден.

Daikin SENSIRA FTXF-35/RXF-35 инвер ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:77.900 ден.70.110 ден.

Daikin new SENSIRA FTXC-50/RXC-50 и ...

Цена со ДДВ:1 ден.

Daikin прочистувач на воздух -MC55W

10%заштеда
Цена со ДДВ:42.900 ден.38.610 ден.

DAIKIN инвертер клима SENSIRA FTXC- ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи