Хорс Рајдинг 1 Мај


  • Адреса: Попова Шапка
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7462 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1649415982_0.png?t=true&w=300&h=300


Поседуваме 25 коњи од локална раса

На јавањето 1 мај ги поздравуваме луѓето кои ги сакаат коњите, природата, локалната историја и култура. Ние како основачи, сопственици и водичи успешно успеавме да создадеме прекрасна средина на Јавањето коњи 1 Мај, поседуваме 25 локални коњи кои живеат и се хранат во прекрасната природа на Шар Планина и се професионално обучени, поврзани со природата.

Имаме долгогодишно искуство со организирање на јавање тури со нашето мото: „Прекрасни моменти на седло“, што значи пријатен и професионален одмор на јавање за нашите локални и меѓународни гости. Нашите тури со коњи имаат за цел да ја одржат хармонијата помеѓу луѓето, коњите и природата.

Нашите цели се да:


Да ја негуваме и заштитиме но и да ја подобриме автентичната раса на коњи на нашето поднебје. Нашата посветеност е особено да ги одржуваме нашите коњи среќни.


Промовирање, заштита и помагање на културното, историското наследство и локалните традиции на областите што ги поминуваме низ нашите тури.


Помогнете им на локалните семејства да згрижат бизниси за да можат да живеат од туризмот и генерално да ги натерате луѓето да веруваат во подобра иднина за нивните економии.
Заштита и подобрување на животната средина како чувствителен аспект на туризмот.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи