Хемпромак

ПаркингКлиматизирано

  • Адреса: Борис Трајковски (Првомајска) б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7507 км

  • Факс: 02 2795699
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1509541893_69.gif?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Хемпромак
Хемпромак е компанија основана во 1992 година и континуирано работи фокусирајки се на трговијата со гумени производи и репроматеријали од повеќе странски производни брендови.

Хемпромак е меѓу поголемите снабдувачи на македонскиот пазар со следните производи:
• Црева (вода, воздух, заварување, бензин и масла, ЛПГ, хидраулични, спирални, тефлонски, полиамидни, полиуретански, ПВЦ, како и на спојки и приклучоци)
• Гумени плочи (техничка плоча со и без платно и подни плочи)
• Чевларски репроматеријали (пети, потпетици, флекници, микрогума итн.)
• Останати гумено-технички артикли (каиши, траки, профили итн.)

Нашите производи имаат примена пред се во индустријата и рударството (гумени црева за вода, компресорски црева, технички плочи, подни плочи, транспортни траки и ремени), градежна индустрија (црева за бетон, дилатациони траки, подни плочи), авто индустрија (црева за ладилник, кочници и ремени), репроматерјал за чевларска индустрија итн.

Компанијата располага со сопствен модерен деловен објект во населба Пинтија, Индустриска Зона Скопје, каде се наоѓа целокупниот лагер на горенаведените артикли и од каде се реализираат сите деловни операции.

повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи