Галоп-дв


  • Адреса: 9-ти Мај 18
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7498 км
  • Локација: кај Песталоци


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1631272478_04.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Компанијата е основана во 1994 година, со 100% приватен капитал. Од основањето до сега компанијата покажува позитивни резултати во работењето и константен тренд на раст. На македонскиот пазар нуди сметководствени и консалтинг услуги за домашните и странските клиенти.
Визијата на компанијата е континуиран раст на долг рок, преку проширување на услугите за домашните и меѓународните клиенти, врз основа на високи етички стандарди во работењето.
Врз основа на високите етички и професионални вредности да растеме во високо профитабилна компанија која ќе работи за интересите на клиентите, снабдувајќи ги со широк спектар на услуги во областа на сметководството и консалтингот.
Вредностите ги отсликуваат нашите замисли за деловното работење кои ги градиме со нашите вработени, клиенти и останатати соработници. Тие вредности се нашата култура и начин на спроведување на нашата визија.

Традиција
Доверба
Посветеност
Иновативност
Тимска работа

Услуги кои ги нудиме:
Администрација и админстрирање на документи
Галоп-дв нуди админстративни услуги поврзани со пријава/одјава на вработени во АВРМ.

Консалтинг
Галоп-дв со цел да им помогне и асистира во растот на своите клиенти нуди консултации и советување во делот на сметководството и финансиите.

Пресметка на даночни обврски
Галоп-дв е фокусиран на вистинскиот пристап кон управување со даночните ризици, без оглед на видот на организацијата и индустријата во која се работи.

Сметководствени услуги
Галоп-дв нуди сметководствени услуги за домашни и странски компании кои работат во Македонија.

Буџетирање-планирање
Галоп-дв на своите клинети им обезбедува анализа и проекции на состојбите во Билансот на успех и Билансот на состојба со цел менџментот на нашите клинети може подобро да ги предвиди своите идни состојби во финансиските извештаи.

Подготовка на финансиски извештаи
Финансиските извештаи се сликата на компаниите и врз основа на нив компаниите треба да ги носат нивните идни одлуки.

Пресметка на плата и социјални придонеси
Пресметка на плата и социјални продонеси преку современ систем за следење и анализа на трошоците.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи