Фрагмат-мак

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаДостава

  • Адреса: Индустриска зона, нас.Карпош б.б.
  • Место: Куманово
  • Оддалеченст: ≈1046 км
  • Локација: поранешен салон на Нано

  • Факс: 031 437744
  • Работно време: Пон - Саб од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1667389443_81.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Фрагмат-мак е словенечко - македонска компанија која се занимава со производство на EPS (експандиран полистирен) - стиропор.

Во текот на своето работење фабриката воведе во призводство и нови артикли, како што се украсните фасадни профили и столбови, потоа повеќе иновации во градежништвото, олеснети меѓукатни конструкции (систем FRAGMAT MК1 и МК2), надворешни фасадни ѕидови од стиропор (систем FRAGMAT N31) за кои е добиена исправа за патент од Државен завод за индустриска сопственост. Овие производи наоѓаат се поголема примена при изградбата на градежни објекти, како во Македонија, така и во Бугарија и Србија.

Производи:
• Топлинска Изолација EPS
• Системи за градба
• Декоративни фасадни профили
• Хидроизолација
• Подно Греење
• Топлинска Изолација XPS
• Комби плочи
• Внатрешни лајсни XPS

Во процесот на производството се користи исклучиво влезна суровина од произведувачи кои имаат сертификат ISO 9001 или ISO 9002, што гарантира квалитет на готовите производи. FRAGMAT MAK е дел од групацијата FRAGMAT во чиј состав се наоѓаат и FRAGMAT TIM, FRAGMAT IZOLIRKA и DEMIT од Словенија, потоа OKIPOR - Загреб и Сплит, Хрватска, FRAGMAT IZOLIRKA Грачаница, Босна и Херцеговина и TIM IZOLIRKA Шид, Србија, што значи дека групацијата FRAGMAT покрива голем дел од пазарот во Југуисточна Европа.

FRAGMAT MAK со своите производи покрива голем дел од пазарот во Македонија, а околу 28% од вкупната продажба е пласирана на пазарите во Бугарија, Косово, Албанија, Србија и околу 10% од вкупниот извоз се реализира на германскиот пазар.

повеќе
Цена со ДДВ:190 ден.

XPS - Stirodur

Цена со ДДВ:18 ден.

Декоративни лајсни

Цена со ДДВ:71 ден.

FRAGMAT графитен стиропор

Цена со ДДВ:1.220 ден.

Пергамин Fragmat

Цена со ДДВ:735 ден.

Ter hartija FRAGMAT

Цена со ДДВ:1.064 ден.

Kondorin V3 Fragmat

Цена со ДДВ:1.376 ден.

Izotem V3

Цена со ДДВ:1.627 ден.

Izotem V4

Цена со ДДВ:2.043 ден.

Kondor V3

Цена со ДДВ:2.470 ден.

Kondor V4

Цена со ДДВ:535 ден.

Bitulit

Цена со ДДВ:2.575 ден.

Poliazbitol

Цена со ДДВ:2.365 ден.

Bitumenska masa MBH

Цена со ДДВ:1.990 ден.

Bitumenska MTH masa

Цена со ДДВ:370 ден.

STIROTERMAL SILENT - плочи за подно ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи