Фимако

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Јане Сандански, ТЦ Три Бисери 7/16
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7502 км
  • Локација: ТЦ Три Бисери

  • Телефон 2: 070 383388
  • Факс: 02 2461243
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1589356959_98.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Фимако е компанија која се занимава со трговија на нови и употребувани машини за градежништво.

Генерален застапник на производната програма на групацијата FAYAT:
• BOMAG - Опрема за набивање, финишери, фрези (Германија)
• MARINI - Асфалтни бази (Италија)
• BREINING - Опрема за одржување на патишта (Германија)

Како и програмата на:
• BELL - Артикулирачки Дампери/Камиони (Ј. Африка/Германија)
• KAESER - Мобилни градежни компресори (Германија)
• CEDIMA - Машини за сечење афалт и бетон (Германија)
• GREEN POWER Systems - Дизел агрегати за струја (Италија)
• ELE - Лабораториска опрема (Англија)
• ROCKSTER - Мобилни дробилици (Австрија)
• BEMA - Приклучни метларки за улици (Германија)
• STRASSMAYR - Машини за одржување патишта (Полска)
• MASSENZA- Прскалки за емулзија и битумен (Италија)

Фирмата е основана во септември 1994 година, како резултат на повеќе од 20 годишната соработка со нашите принципали BOMAG, ELE итн. Основната цел на нашето работење е презентирање и продажба на најновите достигнувања во опремата за градежништво, од водечки светски производители, како и нивен најбрз сервис и резервни делови.

Преку нашата веб страна и контакт телефонот можете да ги добиете сите потребни информации.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи