Фати транс


  • Адреса: с.Палатица
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7474 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1646749622_55.png?t=true&w=300&h=300


МИСИЈА

Понуда на квалитетни производи и услуги во областа на одржување на електричната мрежа и грижа за јавното осветлувањe како движечка сила за развој на нашата компанија.

ПОЧЕТОЦИТЕ

Желбата да понудиме квалитет, сигурност и издржливост, од идеја помина во реализација во 1999 година со тројца вработени, но водени од идејата да бидеме брзи, исполнителни и квалитетни.

СЕРТИФИКАТИ

Лиценца за производство на бетонски и дрвени бандери, Лиценца Б, четири атести за бетонски столбови, издадени од Техничкиот институт на Универзитетот Св. Кирил и Методиј, како и SHCUP стандардот ISO 9001:2008.

ФАТИ ТРАНС АГ
Единствени во Македонија со лиценца за производство на бетонски и дрвени бандери.

ФАТИ БЕТОН
Производство и продажба на сите типови и видови на готов бетон.

ЕЛЕКТРО ФАТИ
Синоним за електрична безбедност со квалитетни производи и услуги.

Очигледната потреба на пазарот за компанија која нуди квалитетни производи и услуги во областа на одржувањето на електричната мрежа и се грижи за јавното осветлувањe, беше главната движечка сила за развој на нашата компанија.

Желбата да понудиме квалитет, сигурност и издржливост, од идеја помина во реализација во 1999 година, кога во село Палатица беа поставени темелите на ФАТИ ТРАНС.

Почнавме да работиме со тројца вработени, но водени од идејата да бидеме брзи, исполнителни и квалитетни, постојано вложувавме во развојот и денес тимот брои 42 работници, обучени да се справат со сите предизвици во нашето поле на активности.

Првата приватна компанија во Република Македонија специјализирана за производство на центрифугални бетонски столбови за ниско напонски и високо напонски линии,трафостаници,столбови за телекомуникациски базни станици,и телефонски и кабловски линии.

Произведуваме секој вид на центрифугални бетонски столбови од 8м до 16м со висококвалитетна нова технологија, столбовите се атестирани од “Заводот за испитување на градежни материјали”, доказ за нашиот квалитет е дека сме познати на надворешниот пазар во земји како Црна Гора,Косово и Албанија.... Прочитај повеќе

Единствените производители во Република Македонија, произведуваме импегрирани дрвени столбови од 7m до 12m,за телефонски и кабловски линии,столбовите се импегрирани со боја од добро познатиот германски производител Impralit. Исто така, ги импегрираме сите видови производи од дрво (даски,чатми, украсно дрво за паркови, кровови и други) со гаранција до 40 години.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи