Ф-Ј Инженеринг (Тетекс)


 • Адреса: Комплекс Тетекс
 • Место: Тетово


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1707722787_21.png?t=true&w=300&h=300


  Ние сме Ф-Ј Инженеринг ДООЕЛ Тетово, и сме тука со едно јасно цел: да направиме вашето искуство со нас што можно подобро и пријатно. Нашата компанија е основана во 2020 година и се занимава со производство на фабрикувани метални производи.

  Нашето седиште се наоѓа во сопствената машинска работилница во комбинатот АД „Тетекс“ во Тетово, во производна хала од 2.150 метри квадратни.

  Од мај 2021, во соработка со Министерството за образование и наука, започнавме со активности на нашиот Едукативен центар. Тука, нудиме професионални обуки за преквалификација и доквалификација за бравари, заварувачи, металостругари и оператори на ЦНЦ машини. Нашиот цел е да ги оснастиме нашите учесници со сите потребни знаења и вештини за нивната успешна кариера.

  Нашата мисија е да произведеме висококвалитетни производи за вашите потреби, креирајќи здрава работна средина и инвестирајќи во технолошко усовршување и обука на нашите вработени. Ние стремиме кон тоа да станеме водечка компанија во машинската индустрија во регионот, обезбедувајќи висок квалитет на нашите производи и услуги во изградбата на метални конструкции и проектирањето и изработката на индустриски машини.

  Сектори:
  - Браварски работи - Општа и наменска браварија за сопствено производство и услуги
  - Лимарски работи - Лимарски работи за сопствени потреби и услуги за сечење и виткање
  - Заварувачки работи - Заварување за сопствени потреби и услуги
  - Метало-стругарски работи - Метало-стругарски работи за сопствено производство и услуги
  - Метало- глодачки работи - Метало-глодачки работи за сопствено производство и услуги за изработка на запчаници, ланчаници, ждлебови и друго
  - Винклување мотори - Винклување на електромотори до 100kw, поправка и сервис на мотори, капаци, замена на лежиште и сервисирање на редуктори
  - Електростатско боење (во изработка) - Електростатско и мокро боење за сопствени потреби и услуги
  повеќе

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи