Енекс Гроуп Инженеринг

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Брадфордска 2-2/4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7497 км

  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1399885139_76.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Енекс Гроуп Инженеринг на пазарот нуди еколошки и енергетски производи и системски решенија за греење, ладење и производство на санитарна топла вода како топлински пумпи и соларни системи.

Компанијата Енекс е официјален и екслузивен застапник на територијата на Р.Македонија на австриските компании IDM-Energiesysteme GmbH за топлински пумпи и Sonnenkraft за соларни системи. Топлинските пумпи произведени во Европа, со врвен квалитет и со греен капацитет од 3,5 до 500 kW се вистинското решение за едносемејни или повеќесемејни домови, станбени објекти, хотели, деловни простори, индустриски објекти.

• Вода – Вода топлински пумпи
• Воздух – Вода топлински пумпи
• Земја – Вода топлински пумпи
• Санитарна топла вода со HGL технологија
• NAVIGATOR контрола на вашиот систем за греење преку вашиот мобилен телефон, таблет или компјутер
• Активно, пасивно и IDM системско ладење
• Соларна интеграција

Нашата мисија е да им понудиме на нашите клиенти еколошки и со врвен квалитет производи и системски решенија за греење, ладење и производство на топла вода, со високо ефикасно користење на обновливи енергии.

Нашиот искусен тим нуди високо квалитетни услуги, техничка поддршка и обуки за нашите клиенти и соработници.


повеќе
10%заштеда
Цена со ДДВ:24.600 ден.22.140 ден.

Соларен колектор FDH-2.6V


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи