ДМ 3 Изведба Дизајн

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: ул.1, с.Долно Лисиче 55
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7509 км

  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 18:00
    Саб од 09:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1654501975_15.png?t=true&w=300&h=300


ДМ 3 Изведба Дизајн е компанија која со својот професионализам, добро обучениот кадар и долгогодишното работно искуство Ви нуди најразлични услуги:

• Стиропорни-термоизолациони фасади со врвен квалитет
• Гипс картон (спуштени плафони, шанкови, украсни лајсни, преградни ѕидови, каскади, скриени светла, опшивки околу прозори и др.)
• Ентериер-уредувања и реновирања на објекти
• Фасади
• Декоративни елементи и ракотворби од гипс картон
• Молерофарбарски услуги

Гипс картон ѕидните облоги значително ја зголемуваат топлотната и звучна изолација на објектот. Гипс картонот овозможува повеќе варијации како преградни ѕидови и ѕидни облоги, лајсни, спуштени плафони, опшивки, разновидни декоративни елементи и завршни работи. Декорациите од гипс картон и цемент се одличен избор за надворешно и внатрешно уредување на простории. Освен по дебелината и акустичните својства, ѕидовите од гипс-картон се разликуваат и по видот на плочите од кој се изработуваат. Одредени парчиња на мебел можат да бидат заменети со декоративни полици од гипс картон.
Дизајнерски можности кај ѕидовите од гипс-картон се неограничени. Постои можност за висинско подесување односно креирање на различни нивоа на спуштени тавани и можност за вградување на различни расветни тела.

Стиропор термоизолационите фасади се нанесуваат брзо и лесно, овозможувајќи значителна термо-изолациона и енергетска заштита на објектот.

Брзо, убаво, квалитетно и поволно!
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи