Д-р Милан


  • Адреса: Иво Лола Рибар 287/6
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7467 км

  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 16:00
    Саб - Нед од 09:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1683625274_42.png?t=true&w=300&h=300


Д-р Милан e стоматолошка ординација од Тетово.

НАШИ УСЛУГИ:
ДЕТСКА СТОМАТОЛОГИЈА
- Соработката со најмалите пациенти е прв чекор за создавање навика и љубов кон одржување на нивната ... Прочитај повеќе

ОРТОДОНЦИЈА
- За аномалиите на забите кај возрасни и деца стоматолошката ординација „Д-р Милан“ има постојана соработка со специјалист-ортодонт.

ЕСТЕТСКА СТОМАТОЛОГИЈА
- Прекрасната насмевка е многу важен момент за пациентот, бидејќи истата му влева поголема сигурност ... Прочитај повеќе

БЕЛЕЊЕ НА ЗАБИ
- Белењето на забите е безболна постапка со која се отстранува жолтата пребоеност на забите којашто ... Прочитај повеќе

ПЛОМБИРАЊЕ
- ПЗУ „Д-р Милан“ ги користи најсовремените материјали за пломбирање, а тоа се нано-композитните пломби, коишто естетски наликуваат на природните заби.

ЧИСТЕЊЕ ЗАБЕН КАМЕН И ПОЛИРАЊЕ
- Отстранување на цврсти и меки забни наслаги со ултра-звук, контрола на дентален плак (наслаги), ... Прочитај повеќе

ОРАЛНА ХИРУРГИЈА
Во ординацијата „Д-р Милан“ се вршат следниве орално-хируршки интервенции:
- екстракција (вадење) на заби
- хируршки екстракции (вадење) на заби во соработка со орален хирург
- хируршка екстракција (вадење) на импактирани заби (умници) и апикотомија во соработка со орален хирург.

ПРОТЕТИКА
Стоматолошката ординација „Д-р Милан“ ги нуди следните протетски услуги:
- безметални керамички коронки (ZIRCONIA)
- метал-керамички коронки и мостови
- тотални протези
- парцијални протези
- скелетирани визил протези
- еластични (валпласт) протези
- ламинати

повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи