Бутел АД

Работиме 7 дена во неделата

  • Адреса: Лазар Трповски 61-а
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7497 км
  • Локација: Бутел 1 (Бутелска)

  • Телефон 2: 02 2041502
  • Факс: 02 2612060
  • Работно време: Пон - Нед од 07:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1635409023_95.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Претпријатието е формирано од страна на Собрание на град Скопје во 1952 година како “Управа за погреб и гробишта“.

25 години подоцна се преименува во “Комунална работна организација“. Во 1991 година, според позитивните законски прописи се трансформира во БУТЕЛ акционерско друштво за погребни и придружни активности – Скопје.

Од тогаш се остварува динамичен развој со европски стандарди за квалитетно извршување на поставените цели и задачи.

Услуги:

- Доделување на гробни места
- Издавање на одобренија за вршење погреб на оператор
- Водење гробна евиденција и услуги поврзани со евиденцијата за гробните места
- Издавње одобренија за изградба на споменик на камнорезец
- Вршење други услуги поврзани со одржување на гробиштата
- Врши наплата на надоместоци поврзани со гробишта и гробни места
- Одржување на комунална хигиена
- Одржување на зеленило
- Одржување на водоводна мрежа и осветлување
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи