Бодал

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизираноДостава

  • Адреса: Благоја Стефковски 4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7502 км
  • Локација: Маџари до Макпетрол

  • Телефон 2: 02 3071850
  • Факс: 02 2529644
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1626851439_1.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Бодал е фамилијарна компанија која се занимава со продажба на големо и мало на моторни и индустриски масла, лубриканти, масла за висока температура, масла за прехрамбрена индустрија, минерални и синтетички емулзии, одмастувачи, заштитни средства за оружје и средства за подмачкување, анти-корозивни, дизел адитиви и други производи.

Бодал е генерален застапник и дистрибутер на целата производствена програна на ФАМ Фабрика мазива А.Д. Крушевац, Република Србија. Бодал има свој возен парк за дистрибуција низ Македонија.

Масла и течности за мотори моторни возила:
• Моторни масла за бензински и дизел мотори
• Моторни масла за двотактни и четири тактни мотори
• Масла за менувачи и диференцијали
• Масла за автоматски менувачи и хидраулични преносници
• Масла за земјоделска механизација
• Течност за хидраулични кочници
• Течност за разладни системи на моторни возила
• Мазива за возила
• Средства за миење на стакла
• Дестилирана вода
• Масла и течности за мотори моторни возила
• Индустриски масла
• Масла за прехрамбена индустрија
• Масти за подмачкување и специјални масти
• Средства за ладење и подмачкување при обработка на метал
• Средства за привремена заштита од корозија
• Средства за одмастување и чистење
• Анаеробни херметици
• Адитиви и Емулгатори
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи