Би-мек

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Миле Поп Јорданов 44
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7497 км
  • Локација: до хотел Гранит, Козле во близина на поликлиника Рес Хумана


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1645022330_59.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

СО НАС ДО ЕДНОСТАВНО РЕШЕНИЕ

Би-МЕК ДОО, медицинска компанија за здравствени технологии е ексклузивен дистрибутер за многу светски познати и реномирани производители на медицинска опрема. Ние сме специјализирани за продажба, дистрибуција, инсталација, обука, сервис и одржување на медицинска опрема со традиција од 20 години и голема инсталациона база на опрема ширум државата.
Наша главна цел е обезбедување на квалитетна услуга и одржување на медицинска опрема за нашите клиенти во согласност со меѓународните стандарди за работа со медицинска опрема. Комплетниот асортиман на Би- МЕК опфаќа широко портфолио на дијагностичка и болничка апаратура како и специфична опрема за потребите на разни специјалности, од потребна опрема за отворање на општа ординација се до комплексно опремување и планирање на цела болница.
Кај нас можете да најдете висококвалитетна софистицирана медицинска опрема за различни специјалности:

- Општа медицина- целосно опремување на Вашата ординација ( медицински мебел, егзаминациони кревети, паравани, инфузионен сталак, егзаминациони мобилни лампи, колички за терапија, кревети за интензивна нега, аспиратори и инхалатори, негативоскопи, стерилизатори, стол за венепункција)
- Гинекологија ( Ехо апарати за гинекологија, колпоскопи, кардиотокографи (ЦТГ), гинеколошки столови: механички и електрични, породилни столови, аспиратори за вакум пораѓање, аспиратори за утерина аспирација
- Кардиологија (ултразвучни апарати, дефибрилатори, автоматски, полуавтоматски и професионални болнички дефибрилатори, опрема за дијагностика на Sleep Apnea и апарати со маски, доплер за васкуларна дијагностика, ЕКГ електрокардиографи, EKG холтер, холтер за крвен притисок, колор доплер, стрес тест)
- Ендоскопија ( Фиберендоскопија, видеоендоскопија, HD line ендоскопија, флуоресцентана видеобронхоскопија, ултразвучна ендоскопија, конфокална ендомикроскопија)
-Анестезија (Анестезија апарат, апарат за механичка вентилација, пациент монитори, кревети за интензивна нега, инфузиони пумпи и перфузори, ултразвучни апарати)
- Педијатрија и неонатологија ( неонатални инкубатори, транспортни инкубатори, греачи, фототерапија, HFO вентилатори, неонатален неинвазивен билирубинометар, производи за поддршка на доење – Medela)
и друга опрема за интензивна нега, радиологија, ургентна медицина, радиотерапија и онкологија.

Производи за поддршка при доење- Медела

Основана во 1961 година во Швајцарија, Медела е лидер на производи за поддршка при доење кога станува збор за квалитет и удобност во над 90 земји ширум светот. Медела работи со искусни медицински професионалци и постојано ја унапредува соработката со универзитети, болници и истражувачки институции во светот со што се стекна со бројни награди за своите производи. Сите производи на Медела се резултат на долгогодишни клинички истражувања за природниот процес на исхрана на бебињата и пронаоѓање на решенија за поддршка на доењето, а нивната патентираната технологија на двофазното измолзување кое го имитира природниот процес и врши стимулација за создавање на мајчино млеко им помага на мајките за пократко време да измолзат поголемо количество на млеко. Производите на Медела можете да ги најдете во сите подбро снабдени аптеки низ државата.

Пумпите за измолзување на Медела имаат технологија на двофазно измолзување кое го имитира природниот процес на доење и врши стимулација за создавање и одржување на мајчино млеко. Уникатна технологија развиена врз база на клинички истражувања спроведени во соработка со Универзитетот на Западна Австралија, Перт, Австралија со ефикасност потврдена од многу болници и мајки во светот. Повеќе информации за Медела производите погледнете на www.medela.com
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи