Атик Кор

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Никола Тримпаре 3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1049 км
  • Локација: кај ќебачилница Тото, кај грчка амбасада

  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1529672395_25.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Атик Кор е прва приватна ординација по кардиологија и интерна медицина основана од д-р Јосиф Наумовски, 24 годишно искуство, лоцирана во центарот на градот.

Во ординацијата се вршат комплетни интернистички прегледи и детална проценка на кардиоваскуланриот систем со современи дијагностички методи: основна 2Д колор-доплер ехокардиографија и напредна speckle echocardiography, доплер на каротидни артерии и периферен васкуларен доплер на артериите и вените, ехо на абдомен. Стрес тест, 24 часовен Холтер ЕКГ.

• Кабинет за тироидна жлезда со долгогодишно искуство во дијагностицирање, третман и следење на заболувања на тироидната жлезда: хипо- и хипертиреоза, тироидна жлезда во бременост, тироидна очна болест, бенигни и малигни болести на тироидеата.

• Кабинет за ендокринологија и дијабетологија.

• Биохемиска лабораторија: комплетен хематолошки статус, комплетен уринарен статус, (глуциден, липиден, протеински, ензимски, деградационен, електролитен), хормони за тироидеа, параметри за дијабет, тумор маркери, тестови за инфективни заболувања.

повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи