Алуконигштал Македонија


  • Адреса: бул.Св.Климент Охридски 52/3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км
  • Локација: Центар

  • Факс: 02 2778752
  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1565787476_88.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

ALUKÖNIGSTAHL е успешна семејна компанија која работи низ цела Европа, веќе 4-та генерација. Нашата сеопфатна и единствена услуга е призната од целата индустрија. Партнерството за нас значи заеднички поттик за врвна ефикасност - како „мотивациски мотор“, што доведува до заеднички успеси заедно со нашите партнери.

ALUKÖNIGSTAHL е снабдувач на системи со највисок квалитет од алуминиум, челик и ПВЦ, како и компоненти за реализација на современа, енергетски ефикасна архитектура и поддржува одржливи концепти за градење. Дистрибуцијата на реномирани брендови гарантира квалитативни, врвни производи кои се континуирано оптимизирани и внимателно прилагодени за да се придржуваат кон тековните архитектонски трендови и градежни стандарди.

•Алуминиумски профили за фасади, прозорци и врати
•Челични профили за фасади, прозорци и врати
•PVC профили за прозорци и врати
•Заштита од сонце
•Противпожарни врати
•Алуминиумски профили за внатрешни стаклени прегради

Повеќе од 60 години, постои алијанса со двајцата меѓународно водечки производители на системи: Schüco, лидер на светскиот пазар со алуминиумски системи и експерт со ПВЦ системи и Jansen, специјалист за системи за челични профили. Оваа соработка и иновативниот развој на производите, го доведоа ALUKÖNIGSTAHL кон технологијата и лидерството на пазарот.

повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи