Алтернатива Институт за брак,семејство и системска пракса

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Јане Сандански 65
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1051 км
  • Локација: позади ТЦ Капитол

  • Телефон 2: 076 457566
  • Факс: 02 2450671
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/58e6dd8a91d10571a1941a3dfa0dcdfa.jpg?t=true&w=300&h=300


Институтот овозможува професионално ангажирање на различно профилирани професионални лица кои тимски организирани се фокусираат на решавање на различни проблеми на клиентите. Во Институтот, низ психодијагностиката, психотерапијата, советувањето, едукацијата и психоедукацијата се овозможува разрешување на проблемите на индивидуален, семеен, професионален и социјален план и професионално водење на процесот на индивидуален, партнерски и/или семеен раст и развиток.

Услуги:
• Психотерапија
• Личен раст и развој
• Психодијагностика
• Едукативни програми
• Психоедукација
• Психијатрија
• Психолози
• Психолошки тестирања
• Советувалишта и психотерапија - индивидуална, брачна, семејна
• Школски и развојни проблеми
• Зависност од алкохол и дрога

Институтот за брак, семејство и системска пракса - АЛТЕРНАТИВА започна со работа во 2009 год. по повеќегодишно планирање и истрајно делување на група посветени професионални лица на полето на семејната психотерапија и системската мисла и пракса. Основачи на Институтот АЛТЕРНАТИВА се реномирани, едуцирани, искусни професионални лица посветени едновремено на заштитата и унапредувањето на менталното здравје во Македонија, како и на развивањето на едукативни и психоедукативни активности, интегративно осмислувајќи го својот пристап базиран на семејната психотерапија и системската пракса.

БЕСПЛАТНО советувалиште за брак и семејство секој Вторник од 12:00 - 17:00 часот, секој Петок од 15:00 - 19:00 часот.

Заедно со клиентите креираме алтернативни можности, високо индивидуално сензитивни и кон функционални решенија ориентирани.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи