Алгоритмик еду


 • Адреса: Илинденска 1/2Б
 • Место: Кавадарци


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1710929073_93.jpg?t=true&w=300&h=300


  Фото и видео галерија

  Ние сме меѓународно училиште за програмирање и математика за деца од 6 до 17 години. Работиме во над 90 земји и имаме над 1,1 милиони ученици. Работиме во групи до 12 ученици во група за секој ученик да ја добие потребната поддршка. Натавата се одвива онлајн или на локацијата што е погодна за вас. Детето не мора да има претходно искуство со кодирање или технички начин на размислување. Кога ќе го завршат својот курс, тие можат да се префрлат на следниот за да ги продолжат студиите и постепено да станат професионален развивач на Python.

  Со нас, вашто дете ќе ги подобри своите резултати на училиште. Со помош на математичкото размислување ги подготвуваме децата за нивните идни професии во најперспективниет области од IT индустријата. Нашите предавања го побудуваат критичкото размислување и тимската работа кај децата, го надминуваме стравот од правање грешки на патот кон постигнување на квалификации кои му се потребни на светот.

  Курсеви за програмирање:
  • The Coding Knight (6-7 год.)
  • Digital Literacy (7-9 год.)
  • Visual Programming (9-12 год.)
  • Video Content Makers (9-14 год.)
  • Graphic Design (9-14 год.)
  • Game Design (10-12 год.)
  • Building Websites (11-14 год.)
  • Python Start (12-13 год.)
  • Python Pro (14-18 год.)
  • Unity Game Development (12-17 год.)

  Како течат лекциите?
  • Овде, во училиштето, имаме групни часови еднаш неделно или за време на викендите. Во текот на 90 минути од секоја лекција:
  • Го прегледуваме она што го опфативме на последниот час.
  • Учиме нова тема на разигран начин.
  • Правиме програмирање.
  • Се забавуваме и правиме активности.
  • Дискутираме за исходот на лекцијата.
  • Работиме дома во нашите работни книги и на платформата.

  Паметна училишна книга
  Вашето дете учи со сопствено темпо додека нашата платформа го анализира неговиот напредок и предлага задачи со вистинско ниво на тежина

  Лабораторија за проекти
  Нашите студенти го применуваат своето знаење во пракса уште од нивните први часови: тие градат игри во Scratch или развиваат апликации во Python
  повеќе

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи