Алфа импорт

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Источна Индустриска зона б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1052 км
  • Локација: Складиште Туртел

  • Телефон 2: 075 435075
  • Факс: 02 3064404
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1473424907_35.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Продажниот програм на фасадни тули на Алфа Импорт опфака силикатни фасадни тули во повеќе формати и бои, погодни за сите видови на ѕидарски ѕидови и постави на ентериерот.
Фасадните тули од програмата на Zorka Opeka опфаќаат квалитетни фасадни тули од глина со мазна или релјефна структура.

Со избор на бои: црвенa, белa, кафенa и розoвa.
Фасадните тули од програмата на Silka вклучува фасадни тули во 3 формати и 5 модели во бела боја, во состав од вар, песок и вода.


ПРОДАЖНА ПРОГРАМА:
- Фасадни тули (RAPID APATIN, ZORKA OPEKA)...
- Покривни системи (MEDITERRAN (Terran), NEXE DILJ, NEXE POLET, TONDACH, TOZA MARKOVIC)...
- Материјали за градба (NEXE STRAZILOVO, UNIVERZUM, XELLA, ZORKA OPEKA)...
- Термоизолација (KNAUF INSULATION, URSA)...
- Хидроизолација (BITUMENKA)...
- Лепила (Viodom S.A, Ytong)...

ФАСАДИ

RAPID APATIN
Продажниот програм на фасадни тули на нашата фирма опфака силикатни фасадни тули во повеќе формати и бои, погодни за сите видови на ѕидарски ѕидови и поставата на ентериерот. Фасадната силикатна тула се произвдеува од класичен дунавски песок и вар.Фасадните силикатни тули се произведуваат од квалитетен дунавски песок и вар. Се добива фасадна силикатна тула со голема цврстина, правилни ивици и белосива боја.

ZORKA OPEKA
Продажниот програм на фасадни тули од проргарамта на Zorka Opeka опфака квалитетни фасадни тули од глина со избор на црвени, бели и розоови фасадни тули.

XELLA
Продажниот програм на фасадни тули од проргарамта на Xella вклучува фасадни тули Silka во 3 формати и 5 модели.
Фасадните тули на Silka се со бела боја и се состојат од вар, песок и вода,.

Алфа Импорт е екскузивен увозник и застапува познати странски реномирани комапнии како Univerzum Kurbshnica, Toza Markovic Kikinda, Zorka Opeka Shabac, Rapid Apatin, Bitumenka Saraevo, Terran Ungarija исто така увезува од познатите градежно-производствени компании како Ursa, Kanuf Insulation, Potisjle Kanjiza (TONDACH) I Xella корпорација.

Од почетокот па се до денес Alfa Import гради препознатлив имиџ, базиран на доверба, лојалност и блиска соработка со партнерите.

повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи