Адинг

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: ул.1409, Новоселски пат 11
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1044 км
  • Локација: нас.Ново Село

  • Факс: 02 2034850
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1645015971_3.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

<b>АДИНГ</b> е водечка компанија во Југоисточна Европа за производство и пласман на хемиски материјали за градежништвото, основана во 1969 година.
Седиштето на матичната компанија и најголемиот производствен погон се наоѓаат во Скопје, Р.Македонија, а со свои претставништва и дистрибутери е присутна на повеќе од 13 пазари од регионот на Југоисточна Европа, Блискиот Исток и Азија. Компанијата е присутна со свои производствени погони и во Р.Бугарија, додека свои фирми претставништва има во Р.Србија, Р.Казахстан и Р.Грција.

АДИНГ е инженерска компанија со повеќе од 40% градежни инженери, архитекти, хемиски инженери, технолози и други високостручни профили кои работат во секторите: Производство, Техничка примена и пласман, Истражување и развој, Контрола на квалитет итн.

Производствената програма ја сочинуваат повеќе од 100 производи кои нудат решенија за најспецифични проблеми со кои се соочува модерното градежништво:
• Адитиви за бетон и цемент
• Смеси за залевање
• Репарација на бетони
• Индустриски и спортски подови
• Градежни китови
• Хидроизолации
• Заштитни премази
• Противпожарни материјали
• Градежни лепила
• Смеси за израмнувње
• Декоративни премази и малтери
• Останати производи за градежништвото
повеќе
Цена со ДДВ:Побарај цена

Адингпокс-1 EKO

Цена со ДДВ:Побарај цена

Врска-У

Цена со ДДВ:Побарај цена

Адингпокс-1ПB

Цена со ДДВ:Побарај цена

Ексмал

Цена со ДДВ:Побарај цена

Деко бетон


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи