Promedika Medikal Centar Ginekologija


  • Adresa: bul.Kiril dhe Metodij (M.H.Jasmin) 50 kat 1
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7499 км
  • Lokacioni: Përball Q.T. Ramstor

  • Faksi: 02 3248401
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 07:30 deri më 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/3d9ca117ceee0809e10b3328a4fad11f.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Одделот Гинекологија извршува гинеколошки прегледи, консултации и се што е потребно за здравјето на жената. Овозможуваме здравствена заштита по највисоки стандарди со користење на најсоверемна апаратура.

Услуги

- Вагинален преглед
- Дијагностика на вагинални инфекции (микробиолошки брисеви)
- Земање на брис за Папа Николау
- HPV типизација
- Колпоскопија
- Биопсија
- Следење бременост, контролни прегледи
- Скрининг во бременост
- Планирање на бременост, фоликулометрија
- Советување за тип на контрацепција (хормонална, аплицирање и вадење спирала)
- Преглед на дојките

Нашиот тим го сочинуваат врв професионалци со долгогодишно искуство:

Д-р Лидија Черепналковска Спец. по гинекологија и акушерство;
Д-р Ана Матоска Дојчиновска, Спец. по гинекологија и акушерство;
Проф. Д-р Ана Данева Маркова, Консултант

За сите дополнителни прашања или закажувања, контактирајте не на телефонот 02 3248468.
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj