Interkultura

Transport publikQasje në InternetAir-kondicionerPaqesë me kartela kreditore

 • Adresa: Vasko Karangeleski 27
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7502 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1709192644_18.jpg?t=true&w=300&h=300


  Foto dhe video galeri

  Interkultura Shpknjl Shkup është kompani për gjuhë të huaja dhe studio përkthimi e themeluar në vitin 2010 dhe që nga vetë fillimi ka punuar me sukses në këto dy fusha. Ofrojmë trajnime gjuhësore për të rritur dhe fëmijë që ditët e para të themelimit të kompanisë, si dhe shërbime përkthimi (përkthim me shkrim dhe me gojë) nga maqedonishtja në disa gjuhë të huaja dhe anasjelltas. Nga viti 2014, Interkultura është anëtare e akredituar e MAQS - Shoqata Maqedonase për Cilësi në Mësimdhënien e Gjuhëve të Huaja, e cila gjithashtu si organizatë është anëtare e EAQUALS.

  Nga viti 2021, Interkultura fiton 2 certifikata të rëndësishme të cilësisë: ISO 9001 dhe certifikatën e specializuar për veprimtarinë e përkthimit ISO 17100.

  Shërbime përkthimi dhe interpretimi:
  - Përkthim me shkrim të dokumenteve nga të gjitha gjuhët e botës në maqedonisht dhe anasjelltas, si dhe përkthim nga një gjuhë e huaj në tjetrën.
  - Përkthim gojor (konsekutiv dhe simultan) nga të gjitha gjuhët e botës në maqedonisht dhe anasjelltas, si dhe përkthim nga anglishtja në një gjuhë tjetër të huaj dhe anasjelltas.
  - Përkthim i materialit audio dhe video, transkriptim
  - Korrigjim dhe përpunim i tekstit (redaktim)
  - Vërtetim i dokumenteve me vulë nga një përkthyes i autorizuar gjyqësor
  - Shërbime për organizim të eventeve, takimeve, punëtorive, seminareve etj.

  Fushat që mbulojmë: telekomunikacioni, teknologjia e informacionit, energjia, siguria, ligjet, politika, financat, ekonomia, legjislacioni, mjekësia, marketingu, faqet e internetit, ndërtimtaria, mekanika, arti, letërsia, kontabiliteti, auditimi, ekologjia.

  Kurse gjuhe:
  - Gjuhë spanjolle
  - Gjuhë angleze
  - Gjuhë frëngjishte
  - Gjuhë gjermane
  - Përgatitja për Kursin e Specializuar të Anglishtes së Biznesit (BEC)
  - Kurse standarde për fëmijë dhe të rritur për të gjitha gjuhët e huaja
  - Kurse të specializuara
  - Përgatitje për provimet ndërkombëtare

  Përveç këtyre gjuhëve, ne ofrojmë mësim edhe në gjuhë të tjera. Për më shumë informacion, na kontaktoni.

  Lidhuni me ne në LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/interkultura-skopje-a5a6863a/

  më shumë
  Retail Price - VAT Included:49.114 MKD

  SUMMER PROGRAM IN FRENCH LANGUAGE A ...

  15%save
  Retail Price - VAT Included:1.600 MKD1.360 MKD

  Standard English course

  15%save
  Retail Price - VAT Included:1.800 MKD1.530 MKD

  Business English course

  10%save
  Retail Price - VAT Included:1.200 MKD1.080 MKD

  Course in French language

  10%save
  Retail Price - VAT Included:1.200 MKD1.080 MKD

  Course in Spanish language

  Retail Price - VAT Included:47.359 MKD

  Summer language courses for German ...

  Retail Price - VAT Included:41.208 MKD

  Summer language courses for German ...


  Shikoni prodhimet tona në
  Mapa

  Hyni në Librin e Artë

  Emri i përdoruesitFjalëkalim  Perdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj