Вулфи нет


  • Адреса: Филип Втори Македонски 3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1045 км
  • Локација: Соравиа, 4 кат

  • Факс: 02 2032733
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1462782854_75.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Вулфинет е компанија посветена на инсталирање, снабдување и дизајнирање на ИТ решенија за мали и средни претпријатија. Поседуваме сертифициран тим на професионалци кои ке одговорат на секој предизвик. Нашата главна цел: е овозможување на квалитетни продукти, ефикасни решенија и овозможување на најквалитетна услуга за нашите клиенти. Ви ветуваме брз одговор и трајни решенија за сите ваши проблеми и потреби.

Нашата компанија е изградена врз претпоставката дека менаџментот на информациските технологии за вашиот бизнис, се исти како и совет од адвокат или сметоководител. Во тоа не се употребува концептот направи сам, туку се бара надворешна експертиза за инсталација и имплементирање на истите. Добрите бизнисмени имаат потреба да најдат квалитетни фирми кои нудат хардвер, софтвер, услуги и подршка. Тие треба да ги употребуваат квалитетните компјутерски фирми како што ги употребуваат останатите овозможувачи на услуги, Како доверлив сојузник.


Нашиот високо обучен тим ке ви донесе ИТ решенија базирани на вашите потреби. Ние ги употребуваме најновите хардверски и софтверски системи, предностите во комуникацијата и сигурносните технолиогии за да ви овозможиме зголемена мрежна продуктивност и оптимално решение за вашите ИТ потреби. Ви нудиме техничка поддршка 24/7, поправка на системи, мрежен консалтинг и дизајн на компјутерски мрежи и системи.

Денешните бизнис околини бараат од вас да работите ефикасно. Нема простор за дупла работа и трошење време. Нашите сертифицирани инженери дизајнираат решенија кои ке Ви помогнат најдобро да ги искористите Вашите ресурси и време, и ке ги задоволат Вашите сегашни и идни потреби. Вулфинет знае дека високо квалитетните технолошки услуги испорачани ефикасно и ефектно ке му помогнат на Вашиот бизнис да ги надмине економските , логистичките и натпреварувачките предизвици со кои се соочува. Дозволете ни да Ви ги демонстираме нашите способности.

КОМПЈУТЕРСКИ СИСТЕМИ И СЕРВЕРИ
Подесување на услуги на мрежа базирани на Windows и Linux (DHCP, DNS, VPN, WEB, MAIL, FTP сервери, поставување на Active Directory. Договори за тековна поддршка и одржување на компјутерски системи.

КОМПЈУТЕРСКИ МРЕЖИ
Напредни активни менаџирани безжични и жичани мрежни решенија. Напредни подесување на мрежна опрема и услуги на мрежа (UTM/Firewall, QoS, IPTV, напредно рутирање и дијагностика на комплексни мрежи)

ДАТА ЦЕНТРИ
Консалтинг, изведба и планирање на дата центри и систем сали. Пре-аранжирање и пребележење на каблирање и поврзувања на постечки комуникациски ормари и пасивна мрежна опрема.

NAS И БЕКАП РЕШЕНИЈА
Автоматизирани бекап решенија синхронизација. NAS решенија базирани на Linux и Windows, решенија за зачувување на Off-site надворешни Cloud дата центри. Disaster Recovery решенија.

ЕВИДЕНЦИЈА НА РАБОТНО ВРЕМЕ
Системи за контрола на пристап и евиденција на работно време. Извештаи и евиденција, бесплатен софтер на македонски јазик. Високо ниво на безбедност..

ВИДЕО НАДЗОР
Системи за видео и аудио надзор и снимање. Најновите IP и Дигитални системи. Високо квалитетни камери и рекордери со HD и 4К резолуција.

ДЕТЕКЦИЈА НА ПОЖАР
Системи за детекција и дојава на чад, CO, LPG и останати опасни гасови. Врвна безбедност, лиценца за изведба и проверка на електронски ПП системи.

ЦЕНТРАЛЕН РАЗГЛАС И АУДИО
Системи за централизиран, интегриран систем за разглас и јавна дојава. Управување со повеќе зони, интеграција со ПП систем, амбиентално аудио.

АЛАРМНИ СИСТЕМИ
Системи за детекција и дојава на упад и провала. Жичани и безжични системи, можност за дојава на телефонски број и поврзување со дојава до агенции за физичко обезбедување.

ДОМОФОНИ
Системи за аудио и видео домофонија. Решенија за големи згради и деловни решенија со интеграција со телефонска централа и останати системи.

СТРУКТУРНО КАБЛИРАЊЕ
Планирање и изведба на структурно каблирање со бакар или оптика за деловни и стамбени објекти. Проверка на инсталација со мерни инструменти. Сертификација на линкови.

ТЕЛЕФОНСКИ ЦЕНТРАЛИ
VoIP телефонски централи ги вклучуваат најновите технолошки карактеристики голем број на екстензии, говорно сандаче. SIM картици, интеграција со системи.
повеќе
15%заштеда
Цена со ДДВ:8.390 ден.7.132 ден.

24-портен гигабитен неменаџибилен с ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:15.990 ден.14.391 ден.

Терминал за евиденција на работно в ...

6%заштеда
Цена со ДДВ:6.550 ден.6.100 ден.

GRANDSTREAM GWN7610 WiFi Access Poi ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:18.000 ден.17.100 ден.

Целосно IP софтверска телефонска це ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:12.990 ден.12.341 ден.

Терминал за евиденција на работно в ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:1.330 ден.1.264 ден.

Zyxel NBG-418N v2 Безжичен Рутер

5%заштеда
Цена со ДДВ:15.990 ден.15.191 ден.

QNAP NAS TS-231P - Уред за мрежно с ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:25.960 ден.24.662 ден.

Grandstream UCM6102 VoIP PBX with 2 ...

Цена со ДДВ:2.560 ден.

Hikvision DS-KAB01

Цена со ДДВ:8.400 ден.

Hikvision DS-KB6403-WIP Wi-Fi Видео ...

Цена со ДДВ:1.640 ден.

Hikvision DS-KD-ACF1(Plastic) Пакет ...

Цена со ДДВ:5.840 ден.

Hikvision DS-KD-DIS Модуларна стани ...

Цена со ДДВ:4.920 ден.

Hikvision DS-KH2220 Систем за видео ...

Цена со ДДВ:7.560 ден.

Hikvision DS-KV6113-WPE1 Систем за ...

Цена со ДДВ:10.140 ден.

Hikvision DS-KV8113-WME1 Систем за ...

Цена со ДДВ:1.239 ден.

Hikvision DS-PKFE-5 Безжичено далеч ...


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи