Висен Шуле

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Људевит Гај 6/9
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7498 км
  • Локација: Дебар Маало

  • Телефон 2: 076 569169
  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1458048639_79.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Специјализираниот центар за странски јазици и преводи ВИСЕН ШУЛЕ е основан во 2013 година од група искусни професори и преведувачи по странски јазици.

Локацијата се наоѓа во центарот на Скопје (Дебар Маало-ул. Људевит Гај бр.6/9) и располага со неколку простории кои нудат пријатна и релаксирана работна атмосфера, како и современи услови за работа, аудио-визуелни и технички помагала, компјутери и пристап до интернет во секое време, но исто така на располагање има и сопствена библиотека.

Се нудат курсеви по германски за сите возрасти, индивидуална и групна настава, при што се работи во мали групи од 4-8 слушатели за поголема продуктивност и ефикасност кои се според европска референтна рамка, како и дополнителна настава по училишна програма. Исто така се нудат и специјализирани курсеви во областа на бизнис, медицина и туризам.

Се врши подготовка за меѓународните испити по германски јазик (TestDaF, Zertifikat Deutsch, Goethe Zertifikat, Start Deutsch, DSD, Telc, ÖSD).

Специјализираниот центар нуди и преведувачки услуги од македонски на германски јазик и обратно од страна на искусни преведувачи.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи