Сибакс-мс

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Јадранска магистрала (поранешно Качанички пат), с.Визбегово 18
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7496 км
  • Локација: Качанички Пат - Визбегово - Скопје

  • Телефон 2: 070 360603
  • Факс: 075 360603
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/958e72de4cc0ffac7b288a38d994d390.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Сибакс-мс
Контактирајте нè на: sibaks-ms@t.mk

Сибакс-мс е компанија која нуди алуминиумски профили стандардни и со термички прекин, во разни бои по “РАЛ карта” и други типови на бои. Елоксираните се со квалитетна заштита од мин 18 микрони.

Дејности на Сибакс-мс -Скопје

•Алуминиумски системи за прозорци и врати столарија
•ПВЦ системи за прозорци и врати столарија
•Ролетни за прозорци и гаражни врати
•Механизам за автоматско работење на влезни врати
•ПВЦ рамни и декоративни исполни
•Окови за прозорци и врати
•Електрични брави
•Комарници
•Поликарбонатни плочи
•Алуминиумски легури
•Огради алуминиумски

Производи:

• Висококвалитетен германски ПВЦ за прозорци и врати - "WINGO SYSTEMS"
• Механизми за автоматско (со сензор) отварање на лизгачки и отклопни влезни и внатрешни врати
• Поликарбонатни плочи “Еурокарб” со гаранција од 10 години и УВ заштита повеќеслојни, полни плочи како и системи за “клик клак” спојување на покриви, фасади итн.
• Внатрешни врати “Interno” со модерни и класични дизајни
• Противпожарни и сигурносни – (ткн.”Блиндор”) влезни врати
• Декоративни ПВЦ и Алуминумски исполни за врати со широк избор на дизајн
• Равни ПВЦ панели за исполни во конструкции
• Алуминумски лимови
• Алуминиумски Ј’бонд композитни панели за обложување на фасади (ткн. ладни фасади), за надворешна и внатрешна употреба
• Широк избор на Алуминиумски и Инокс ракохвати за врати
• Ролетни и капаци со подвижни и фиксни жалузини за прозорци и врати
• Комарници со вертикален, хоризонтален, лизгачки и лизгачко “плисе” начин на повлекување
• Алуминиумски огради (балконски за скали итн.)
• Окови за Алуминумска столарија
• Окови за ПВЦ столарија
• Повратни механизми за затворање на отклопни и лизгачки врати
• Подни амортизери за отварање на врати на надвор и на внатре
• Антипаник систем за отварање
• “Волцваген” (лизгачко-нагибни) системи за отварање
• Сигурносни “Мулти лок” електрични и стандардни брави
• Воздушни завеси
• Техничка поддршка за разработка на документација и изработка на Ал. конструкции
• Комплетно интериерно уредување на деловен и станбен простор

Системи на алуминиумски профили за:

• Прозорци и врати (отклопен, лизгачки, хармоника и други начини на отварање)
• Фасадни-класични, полуструктурални и структурални (стандардни и со термички прекин)
• Кровни фиксни и подвижни системи
• Стаклени и алуминиумски излози (фиксни и подвижни системи)
• Ал.системи за стаклени градини
• Фасадни системи за засенчување

Најголем и најквалитетен избор по најдобри цени и услови!
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи