Пет Шоп - Пет Центар

ПаркингДозволено за миленичињаРаботиме 6 дена во неделатаКлиматизирано

  • Адреса: Илирија 14/1
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈1031 км
  • Локација: Спроти монопол

  • Телефон 2: 070 240820
  • Факс: 044 330303
  • Работно време: Пон - Саб од 08:30 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1636727418_8.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Нашата приказна започнува од далечната 1993 година кога поради огромна пасија , желба и љубов кон милениците ја формираме нашата фирма СОРЕКС ДООЕЛ. Нашата главна дејност е трговија на големо и мало со опрема и храна за домашни миленици и риболовна опрема. Генерални увозници сме на реномираните брендови за храна и опрема на домашни миленици како: TRIXIE – Германија, VERSELE LAGA – Белгија, CANINA PHARMA – Германија, MONGE – Италија, АRAMI S LINE – Словенија.

Имаме развиена дистрибутивна мрежа низ целата држава, така што нашите производи може да ги најдете во сите поснабдени пет шопови низ Македонија како и во нашите главни продавници во Тетово и Скопје.

Во 2017 година ја отвараме првата специјализирана продавница за риболовна опрема во Скопје и нашиот бизнис го прошируваме за сите љубители на риболовот. Стануваме генерални застапници на реномираните брендови MUSTAD, OKUMA, BKK INTERNATIONAL, PROLOGIC, SAVAGE GEAR, CARP SYSTEM и други.

Градиме успешна приказна повеќе од 25 години.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи