МедикаС

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДостапно за хендикепирани лица

  • Адреса: Јордан Мијалков (Железничка) 4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км
  • Локација: Центар - во близина на Рамстор и НЛБ Банка

  • Телефон 2: 072 205086
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1550220214_17.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

ПЗУ МедикаС e oвластена здравствена установа од Министерството за здравство за вршење на дејноста од областа на Безбедност и здравје при работа – работи предвидени со член 20 од Законот за безбедност и здравје при работа, кои вклучуваат:
• Превентивни систематски прегледи на вработени
• Лекарски уверенија
• Изработка на елаборати со Проценка на профеционалните ризици на работното место
• Изработка на Изјава за безбедност при работа
• Обуки на вработени за Прва помош
• Обуки на вработени за Безбедност и здравје при работа
• Испитување на условите во работната средина и средствата за работа
• Стручно лице за безбедност и здравје при работа

Целиме кон создавање на здрава популација и здрава и безбедна работна средина. Работиме да обезбедиме создавање на адекватни работни услови за постигнување на оптимални ефекти во работата и елиминација на потенцијалните ризици на работното место, со цел унапредување и зачувување на здравјето и работната способност на работниците, а со тоа и превенција на професионалните болести, болести во врска со работата и повреди на работа.

ПЗУ Поликлиника МедикаС има капацитет своите услуги да ги понуди на целата територија на Република Македонија со своја мобилна екипа која е соодветно кадровски и технички опремена за комплетно и квалитетно извршување на услугите.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи