Kisha Katedrale - Presveto Srce Isusovo


  • Adresa: Petar Pop Arsov 47
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7498 км
Kategoritë:

kisha katolike/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png


Foto dhe video galeri

Црквата „Пресвето Срце Исусово“ е католички храм кој се наоѓа во Скопје, Македонија.

Оваа црква претставува катедрален храм и седиште на Скопската бискупија при Римокатоличката црква.

Црквата била изградена во 1977 година, а нејзин архитект е Благоја Мицковски.
më shumë
Mapa

Време зa читање: 4 минути Компанијата Боинг потроши речиси 4 милијарди долари во последниот квартал додека се обидуваше да ја спречи безбедносната криза ...
сите 34 | | | веќе видена

Скопската цементарница и понатаму продолжува да биде една од најдарежливите компании за своите акционери. Годинава од нејзината дивиденда македонските ...
сите 17 | | | веќе видена

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj