Гоу Нет


  • Адреса: Дане Крапчев 7
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1048 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1614773267_75.png?t=true&w=300&h=300


GoNet е национален телекомуникациски оператор лиценциран од АЕК за обезбедување на јавни електронски комуникациски услуги од 01.04.2016. Стручниот тим на GoNet и Марсис Дата Инженеринг ја имаат изградено една од најнапредните оптички мрежи со “прстен”(ring) топологија во Скопје со поставени повеќе од 200 километри подземни кабли. GoNet како нов телекомуникациски оператор, без товарот од застарената технологија ја имплементира најмодерната комуникациска опрема со цел на своите клиенти да им обезбеди стабилност, приватност и загарантирана достапност до 99,99%.

GoNet е специјализирана за обезбедување на комуникациски услуги на бизнис секторот и нуди напредни и сигурни телекомуникациски услуги и професионални ИТ решенија за широкопојасен интернет пристап, ВПН мрежи, изнајмени оптички линии, хостирање и колокација на опрема, со акцент на висок квалитет, флексибилност, неограничен капацитет и одлична цена.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи