Алфа импорт

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Источна Индустриска зона б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7504 км
  • Локација: Складиште Туртел

  • Телефон 2: 075 435075
  • Факс: 02 3064404
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1473424907_35.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

ХИДРОИЗОЛАЦИЈА

Програмата на Bitumenka вклучува полимербитуменски хидроизолациони материјали. Линијата на производи ги покрива сите внатрешни и надворешни структури на хидроизолација, класични битуменски хидроизолациски ленти, класични битуменски маси, битуменски лакови и битуменска емулзија за патиштата.
Полимербитумнески хидроизолациони траки се делат на метална фолија, фиберглас, траки за мостови и високофлексибилни полимербитуменски пасти за апликација под ладен притсок.
Програмата на Gutta вкулучува хидроизолациони меммбрани за темели за куќи и згради (мембрани со испакнатини за дренажа и хидроизолација на темели, овозможувајќи одлична вентилација, т.е. квалитетно одвојување на ѕидовите од влага во земјата.)
- Битуменски брановидни кровни плочи со избор на бои црвени и зелени.
- Полиетиленски фолии со затворени ќелии кои овозможуваат висока звучна и термичка изолација, водоотпорност и одбојност за инсектите, бариера за испарувања и прицврстување на подлогата само со загревање.
- Водоотпорни паропропусни мембрани изработени од не-микроперфориран материјал со 3 слоја, појачан со полипропиленска мрежа, многу издржливи при растегнување и газење. Се користат на кровови за контролирање на протокот на пареа, дозволувајќи проток на минимално количество влага, како и за водоотпорни подлоги. Во двата случаи мора да има 2 cm воздушен простор помеѓу изолацијата и мембраната.


BITUMENKA
Програмата на Bitumenka вклучува полимербитуменски хидроизолациони материјали. Линијата на производи ги покрива сите внатрешни и надворешни структури на хидроизолација, класични битуменски хидроизолациски ленти, класични битуменски маси, битуменски лакови и битуменска емулзија за патиштата.

ПРОДАЖНА ПРОГРАМА:
- Битумнески хидроизолациони ленти со влошки од покривен картон, стаклен воал, стаклена ткаенина, јута, полиестерски филц, метална фолија;
- Битумeнски хидроизолациони ленти;
- Битумeнски хидроизолациони маси (класични и еластопластични);
повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи