Алфа импорт

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Источна Индустриска зона б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1052 км
  • Локација: Складиште Туртел

  • Телефон 2: 075 435075
  • Факс: 02 3064404
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1473424907_35.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Алфа Импорт е екскузивен увозник и застапува познати странски реномирани комапнии како Univerzum Kurbshnica, Toza Markovic Kikinda, Zorka Opeka Shabac, Rapid Apatin, Bitumenka Saraevo, Terran Ungarija исто така увезува од познатите градежно-производствени компании како Ursa, Kanuf Insulation, Potisjle Kanjiza (TONDACH) I Xella корпорација.

Од почетокот па се до денес Alfa Import гради препознатлив имиџ, базиран на доверба, лојалност и блиска соработка со партнерите.

Фирмата располага со :
- квалитетна дистрибутивна мрежа
- развиена е широко продажна мрежа, поддржана од целата инфраструктурна логистика
- широка палета на градежни материјали
- простран и добро организиран магацин
- флексибилна комерцијална и финансиска служба

Продажна програма:
- Фасадни тули (RAPID APATIN, ZORKA OPEKA)...
- Покривни системи (MEDITERRAN (Terran), NEXE DILJ, NEXE POLET, TONDACH, TOZA MARKOVIC)...
- Материјали за градба (NEXE STRAZILOVO, UNIVERZUM, XELLA, ZORKA OPEKA)...
- Термоизолација (KNAUF INSULATION, URSA)...
- Хидроизолација (BITUMENKA)...
- Лепила (Viodom S.A, Ytong)...

ПОКРИВИ И ЌЕРАМИДИ

TERRAN
Бетонот, како основен материјал за производство на нашите ќерамиди е еден од најчесто употребуваните материјали за покривање на кровови.
Предности на бетонските ќерамиди:стабилност на бои и мазна површина, заштита од надворешни влијанија, континуитет на обликот и практична употреба, тежина и издржливост & природни состојки
Секоја наша ќерамида и бетонски фазонски елемент ја поминал површинската обработка. Нудиме три видови на површинска обработка кои меѓусебно се разликуваат во квалитетот и составните елементи:
(Basic) остапки на површинска обработка: висока отпорност, долготрајна боја,добра конституција и квалитет на површината.
Colorsystem: Производите кои се третирани на овој начин во поголема мерка се отпорни на временски услови.
Resistor (премиум категорија): , се врши обработка на таква површина на бетонската ќерамида која овозможува остварување на врвен квалитет.

NEXE DILJ
Квалитетниот покрив е постојан на сите временски услови, водонепропустлив, долготраен, едноставен за вградување, лесен за одржување. Квалитетниот кров мора да има лесна можност за реконструкции и треба да биде еколошки прифатлив. Сите наведени
карактеристики ги има Nexe ќерамидата. За квалитетот Ви гарантираме со бројните признанија и сертификати, кои ги добивме како знак на врвниот квалитет, традиција,еколошка свест и допринесот во одржливиот развој. На сите Nexe ќерамиди гаранцијата
за квалитет на производот е барем 30 години. Доколку купувачот се одлучи на комплетен состав на кровот со NEXE KROVOPLUS кровна опрема, се остварува продолжена гаранција 30+10 години.
Покривите во нашата палета на производи се голем формат на ќерамиди чиј што по својот квалитет боја и дизајн претставува уникатна комбинација за вашиот покрив. Главната карактеристика на ќерамидите се нејзинате големини (10 ком/m2) кои значително влијаат на потрошувачката на материјали, и брзината на изградба и на крајот претствува подобра економска добивка. Ние нудиме избор на бои за ќерамидите- природни, црвена и црна.

NEXE POLET
Покривните решенија на програмата Nexe Polet Srbija спаѓаат во категоријата на пресувани ќерамиди, за покривање на кровови.
Длабоките дупли фалцови овозможуваат извонредна затегнатост на покривната површина. Најважната предност од употребата на ќерамидатите
во однос на другите слични ќерамиди од глина е нивното конструктивно решение кое овозможува лизгачко летвисување на покривната површина во опсег од 31,5 см до 35,5 см.

TONDACH
Пресуваните ќерамиди на порграмата на TONDACH се користат за покривање на кровови во косина. Благодарејќи на двостраните фалцови со голема длабочина, овае ќерамиди овозможуват уште подобро пломбирање на кровната површина со што е отстранета опасноста од навлегување на дожд пропратена со ветер и завејувања на сув снег.
Покривот на ТОНДАХ® има животен век подолг од сто години, доколку подкровната конструкција е направена според пропишаните стандарди. Ќерамидите на ТОНДАХ® не се само долготрајни, туку тие се и економични ако се земе во предвид вредноста на овој покривен материјал.
За кратко време до нов покрив!
Вашиот стар покрив можете многу лесно и брзо да го санирате т.е. замените. Зошто да трошите повеќе пари? TОНДАХ® има брза испорака и услуга, комплетно решение (нуди стручни совети за можни измени) и професионално ќе ги реализира Вашите идеи, а Вие ќе ги уживате предностите на TОНДАХ®: 33 години гаранција, одржлива сигурност, трајна вредност за идните генерации и еколошка свест.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи