Алфа импорт

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Источна Индустриска зона б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7504 км
  • Локација: Складиште Туртел

  • Телефон 2: 075 435075
  • Факс: 02 3064404
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1473424907_35.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Алфа импорт е компанија чија главна дејност е увоз, продажба и дистрибуција на големо со висококвалитетни градежни материјали, како:
• Покривни системи (глинени и бетонски ќерамиди)
• Материјали за градба (термоблокови, гасбетонски и силикатни блокови, гитерблокови, ферт каналици)
• Фасадни тули
• Хидроизолација (хидроизолациони битумнески траки, битулит, хидроизолациони мембрани)
• Термоизолација (камена минерална волна, стаклена минерална волна, кровни фолии)
• Градежни лепила (акрилни бели/сиви лепаци за плочки)

Алфа Импорт е ексклузивен увозник и застапник на неколку познати странски, реномирани компании како MLADOST, NEXE POELT Нови Бечеј, NEXE STRAZILOVO Србија, NEXE DILJ Хрватска, UNIVERZUM Кубршница, TOZA MARKOVIC Кикинда, ZORKA OPEKA Шабац, RAPID APATIN Апатин, BITUMENKA Сараево, TERRAN Унгарија, URSA Словенија, KNAUF INSULATION Сурдулица Србија, POТISJE KANJIZA (Tondach) Кањижа Србија, XELLA (Ytong, Silka) коoрпорација Бугарија, SRDJAN NIKOLIC Србија, ATHLOS Грција и GUTTA Италија.

Алфа Импорт е приватно поседувана компанија, формирана во 1995та година. Компанија која од своите почетоци па се до денес постигнува брз и континуиран развој, во кој свој период на 20 години успешно работење на македонскиот пазар воспоставува нови стандарди во областа на продажно-дистрибутивното работење со градежни материјали. Полето на делување на Алфа Импорт опфаќа дистрибуција на сите стоваришта, магацини за градежни материјали и градежни компании во Република Македонија. Нашиот продажен салон за градежни производи се наоѓа во Скопје, сместен во Источната индустриска зона-Маџари – Стовариште “Туртел”.

СО АЛФА ИМПОРТ ДО ЕФИКАСНА ИЗГРАДБА НА ВАШАТА ИДНИНА!
За ефикасно градење од големо значење се градежно физичките карактеристики, издржливоста, стабилноста, коефициентот на топлинска спроводливост и заштитата на животната средина, како и градежните активности во однос на начинот на ѕидање кој може да биде изведен со користење на различни техники. Ние сме тука да ви ги понудиме најдобрите. Алфа Импорт – Вашата градежна солуција!повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи