Акин лабораторија


  • Адреса: Јордан Мијалков (Железничка) 50/1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7500 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1650960092_11.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Нашата компанија, од основањето во 1998 година во Истанбул, е една од водечките компании со континуиран раст во областа на Ин-витро дијагностиката. Истовремено, ние сме една од најдоверливите и моќни компании за лабораториски уреди и помагала. Оваа година, 2021, го проширивме нашиот пазар во Македонија каде што нудиме квалитетна опрема и услуги. Нашата цел е да се прошириме и на Балканот по принципот на обезбедување на квалитетна услуга со најповолни цени за нашите пациенти.

Што правиме за да ги оствариме нашите цели?

-Ги следиме најновите достигнувања во полето на лабораториска анализа.
-Ги анализираме испитувањата за да дадеме подобри и побрзи резултати од тестовите за нашите пациенти.
-Сработуваме со професионални лаборатории во Турција во областа на генетската и молекуларната биологија.

ИЗНАЈМУВАЊЕ ОПРЕМА
Покрај лабораториски услуги, имате можност за изнајмување на различна медицинска и лабораториска опрема. Покрај тоа што можете да ја набавите, имате можност да ја изнајмите опремата за вашата лабораторија. Притоа:

⭐ Не треба да се грижите за одржување или поправка на вашата опрема.
⭐ Не треба да плаќате за опремата која ретко ја користите.
⭐ Ќе заштедите.ПАКЕТИ

ЛУ1 (ПРОШИРЕН ПАКЕТ (LU1, HDL,LDLхолестерол)
Glucose
Urea
Creatinine
Alanine Aminotransferase, (ALT), (Sgpt)
Aspastate Aminotranspherase, (Ast), (Sgot)
Iron
Cholesterol Total
Triglycerides
Уринарен статус


РЕПРОДУКТИВНИ ХОРМОНИ
Follicle Stimulating Hormone, (Fsh)
Luteinizing Hormone, (LH)
Prolactin (Prl)
Estradiol, (?2)
Testosterone Total

ВИТАМИНИ
ВИТАМИН Д(25-Oh-Vitamin D)
ВИТАМИН Б12TИРОИДНИ ХОРМОНИ
Thyroid Stimulating Hormone, (Tsh)
Т3 Free
T4 Free
Ant- Thyroidien Antibody, ( Anti Tg)
Thyreoperoxidaze Antibody, ( Anti Tpo)
Thyroglobulin (Tg)


ЕЛЕКТРОЛИТЕН СТАТУС
Na (натриум)
K(Калиум
Ca(Калциум
Cl(Хлориди
Mg(Магнезиум
P(Фосфор)

Срцеви биомаркери
CK-MB
CK-NAC
hs Troponın ı

Маркери за анемија
Fe
UIBC
TIBC
Feritin
Folna kiselina


Д-ДИМЕР

ЦРП- C-реактивен протеин
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи