Аиркон

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Дичо Петров 3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1051 км

  • Факс: 02 3090501
  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1441176872_34.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

АИРКОН е инженерски ориентирана компанија која постои на нашиот пазар од 1997 година, а големиот број задоволни клиенти гарантира успешно дејствување и во годините што претстојат.

Покрај самоиницијативното сертифицирање на менаџмент системот ISO 9001 и системот за животна средина ISO14001, АИРКОН го усогласи своето делување со измените во Законот за градба и доби Лиценца А за проектирање, ревизија, надзор, изведба и управување со градби.

Основните активности се базираат на превземање на фазата машинство во градежната индустрија, нејзино автоматско уптавување и контрола, и тоа:
- проектирање на техничката документација
- испорака на опрема од палетата на производи на своите Принципали
- монтажа на опремата и пуштање во работа,
- изведба на инсталации
- контрола и регулација на системите за греење, ладење и вентилација со опрема за автоматска регулација , BMS систем
- редовно и сервисно одржување
- надзор над договорни активности за фаза машинство
- консултантски услуги и инвестициони анализи

Работиме со опрема од светски реномирани производители, TOSHIBA, WOLF, ROTH. Нашиот опсег на опрема се состои од:
- клима уреди
- чилери / топлински пумпи
- вентилоконвектори
- клима комори
- вентилатори
- соларни системи
повеќе
Цена со ДДВ:4.970 ден.

TOSHIBA WiFi Адаптер RB-N102S-G/104

Цена со ДДВ:4.670 ден.

TOSHIBA WiFi Адаптер RB-N101S-G/103

Цена со ДДВ:57.900 ден.

TOSHIBA SUZUMI PLUS RAS-B16N3 КЛИМА ...


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи